Mehmet Ecer: Anıtkaya belediyesine kavuşacak

  • Yazının Tarihi: 21 Mayıs 2015
  • Yazarın bu yazısı 2305 defa okundu.
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili adayı Dr. Mehmet Ecer önceki akşam Anıtkaya’yı ziyaret etti. Kahvehanelerde köy halkına hitap eden Ecer: “Anıtkaya Afyon’un en köklü beldelerinden bir tanesiydi. CHP iktidarında Anıtkaya belediyesine kavuşacak” diye konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında CHP’nin 2’nci sıra Milletvekili Adayı Mehmet Ecer’in son durağı Anıtkaya köyü oldu. Ecer, köyde bulunan tüm kahvehaneleri dolaşarak vatandaşların sorunlarını dinledi. Kapanan beldeler arasında yer alan Anıtkaya’nın CHP iktidarında yeniden belediye olacağı sözünü veren Ecer, 7 Haziran seçimlerinde partisine destek istedi.

HAYVAN KADAR DEĞERİMİZ YOK MU?

Vatandaşlar; “Biz insan değil miyiz? Biz hayvan mıyız da bizi dikkate almıyorlar. Artık günümüzde, hayvanlar bile birçok hakka sahipken, bizim kasabadan köye döndükten sonra giden ihtiyaçlarımız neden geri verilmiyor. Kasabamızın ana girişin bile kapattılar. Çöplerimiz bile alınmıyor. Hayvan kadar değerimiz yok mu?” diye isyan ettiler.

YURTTAŞLARIMIZIN CANLARI VE MALLARI TEHLİKEDE

Köylülerin sorunlarını dinledikten sonra CHP’nin 2015 Seçim Bildirgesi’nde yer alan çözümleri anlatan Ecer, “Bu malum zihniyet birçok kasabayı köye çevirdi. Birçok yerin imkânlarını elinden alarak, yurttaşlarımızı mağdur etti. Bununla birlikte insanlarımızın canları ve malları tehlikeye girdi. Acil durumlarda ulaşabilecekleri kamu imkânlarından yoksun bırakıldılar. Bunlar kasabaları köylere çevirdi ama sonuçlarını hiçte hesap edemediler” şeklinde konuştu

EMANETİMİZE SAHİP ÇIKAMAZSAK YOK OLURUZ

Türkiye’nin, ilkokul çağlarından bu yana hep bir tarım ülkesi olarak anlatıldığının altını çizen Ecer, “Üretimin ilk halkası olan köylülerimiz, çiftçilerimiz ve üreticilerimiz AKP zihniyetiyle yok olmaya doğru sürüklenerek, ithal bir toplum yolunda aşama kaydedilmeye çalışılmaktadır. Bizler, her birimiz bu ülkenin ortaklarıyız. Hepimizin bu memlekette bir payı var, bir ortaklığı var. Biz bu ortaklığa sahip çıkmak zorundayız. Eğer kendi emanetimize sahip çıkamazsak yok oluruz. Cumhuriyetimizin yok olmaması için Cumhuriyet Halk Partisi var, bizler varız. Halkımız artık bu kötü gidişata dur demek zorundadır” diye konuştu.

DSC_0098

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın