İGM’nin eli bu yola ne zaman değecek?

  • Yazının Tarihi: 9 Mayıs 2017
  • Yazarın bu yazısı 663 defa okundu.
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Anıtkaya- Susuzosmaniye ve İhsaniye’yi birbirine bağlayan 9 km’lik yolun bir kısmının yıllardır kullanışsız olmasına vatandaşlar tepki gösterek: “Yolda çok derin çukurlar oluştu. Hem traktörlerimiz hem otomobillerimiz büyük zarar görüyor. Salih Sel başta olmak üzere tüm meclis üyelerimize sesleniyoruz. Mağduruz.”

Afyonkarahisar’ın en büyük tarım arazilerinin bulunduğu Anıtkaya- Susuzosmaniye ve İhsaniye bölgesinde yol sıkıntısı yaşanıyor. Üç yerleşim yerini birbirine bağlayan 9 km’lik yol ağının bir bölümünde çukurların oluşması sürücülere zor anlar yaşatıyor. Vatandaşlar bu yolun yıllardan beri bu şekilde olduğunu söyleyerek, yetkilerden yolun asfaltlanması için yardım eli bekliyor.

İGM İÇİN BU YOLU YAPMAK ZOR OLMASA GEREK

İl Özel İdaresi yol ağı içerisinde bulunan yolun kullanışsız kısmının yapılmasını talep eden vatandaşlar: “Biz gerek işlerimiz gerekse de tarım arazilerimiz açısından bu yolu devamlı kullanmak zorundayız. Birkaç yıl evvel yolun Susuzosmaniye ile İhsaniye arasında kalan kısmı baştan sona yenilendi. Fakat özellikle Anıtkaya ve Susuzosmaniye arasında kalan kısım son derece kötü vaziyette. Yıllardır bu alana el değmedi. Yolda çok derin çukurlar oluşmuş durumda. Bu bizim hem tarım araçlarımızı hem de otomobillerimizi olumsuz etkiliyor. Bütçesi 150 milyon lirayı aşan İl Genel Meclisi’miz için bu yolu yapmak çokta zor olmasa gerek. “ diyor.

SALİH SEL’E SESLENDİLER

İGM Başkanı Salih Sel’e seslenen vatandaşlar şunları söyledi: “Meclis başkanımız Salih Sel başta olmak üzere tüm meclis üyelerine sesleniyoruz. Meclis olarak sesimizi duyun. Mağduriyetimizi giderin. Bu meclis için bu yolun yapımı son derece kolay. Lütfen bizi mağdur etmeyin artık.  ”

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın