ANITKAYA’DA ZEYTİN DALI HATIRA ORMANI KURULDU

  • Yazının Tarihi: 8 Nisan 2018
  • Yazarın bu yazısı 366 defa okundu.
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

‘Bir Fidan Bir Can’ projesi kapsamında Vali Mustafa Tutulmaz Anıtkaya İlkokulu bahçesinde oluşturulan Zeytindalı Hatıra Ormanı’na öğrencilerle birlikte fidan dikti.

 

Fidan Dikimi programına Vali Mustafa Tutulmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, Anıtkaya Muhtarı Mehmet Soylu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Okul Müdürü Hülya Teke’nin okul bahçesinde oluşturulan Zeytindalı Hatıra Ormanı ile ilgili kısa bir bilgi vermesinin ardından Vali Mustafa Tutulmaz kısa bir konuşma yaptı.

 

Afyonkarahisar 10 Yıllık Süreçte Yemyeşil Olacak

Afyonkarahisar’da orman varlığının arttığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Orman, ağaç güzel kavramlar. Bu Anadolu topraklarını hep beraber tekrar yeşertmemiz gerekiyor. İlimizin yüzde 10’u orman iken Sayın Bakanımızın özverili gayretleri ile şuanda yüzde 23’e ulaştık. Bu güzel bir sonuçtur. Genelde Afyonkarahisar denildiğinde bozkırın ortasında bir yer akla gelir. Ama önümüzdeki 10 yıllık süreçte göreceğiz, artık Afyonkarahisar bir Karadeniz şehri gibi yeşillikler içerisinde bir yer olacak. Buna yönelik çalışmalarımız, gayretlerimiz her geçen gün devam ediyor. Burada da bugün Anıtkaya’lı vatandaşlarımız olarak sizler bu kampanyaya destek oluyorsunuz. Bu güzel etkinlikte sizlerle birlikte olmak istedim” ifadelerini kullandı.

 

Hepiniz Bir Ağaca Sahip Çıkın

Öğrencilere fidanlara sahip çıkın nasihatinde bulunan Vali Tutulmaz şöyle devam etti: “Ben lisede okurken, okulumuzun yan tarafında fidan dikimi vardı. Ogün ağaçları birkaç saatte diktik. Şimdi o bölgeye ne zaman yolum düşse, o ağaçlara sevgiyle bakıyorum. Bu ağaçlarda benimde emeğim var diye. Bu fidanları dikmekten ziyade korumak noktasında siz öğrencilere büyük görev düşüyor. Hepiniz bir ağaca sahip çıkın, o ağacı sulayın ve zaman zaman gidip sevginizi gösterin. Göreceksiniz o ağaç kısa sürede güzel bir şekilde büyüyecektir. Anıtkaya’yı, bu şehitler diyarını daha yeşil bir duruma getirecektir. Ben emeği geçen okul müdürümüze, öğretmenlerimize, muhtarımıza ve öğrencilere teşekkür ediyorum.”

 

Konuşmaların ardından okul bahçesinde oluşturulan Zeytindalı Hatıra Ormanı’na öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapıldı. Vali Mustafa Tutulmaz’da bir öğrenciyle birlikte fidan dikti. Fidan dikiminin ardından okul binasında bir süre öğretmenlerle eğitim-öğretim hakkında istişarelerde bulunan Vali Tutulmaz okul binasında oluşturulan İp Kütüphaneyi de inceleyerek bu güzel uygulama nedeniyle katkıda bulunan herkese teşekkür ederek, tebrik etti.

 

Fidan dikim programının ardından Anıtkaya Köy Muhtarlığını ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz burada köy muhtarı Mehmet Soylu’dan bilgiler alarak, herhangi bir taleplerinin olup olmadığını sordu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın