“40 yaşındasın” adlı şiiri öyle bir yorumladı ki…

  • Yazının Tarihi: 19 Nisan 2015
  • Yazarın bu yazısı 2848 defa okundu.
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Anıtkaya Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Kutlu Doğum Haftası kapsamında bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikte “40 yaşındasın” adlı şiiri gözyaşları içerisinde yorumlayan Abide Sağlam isimli öğrenci, pek çok vatandaşı ağlattı.

Anıtkaya’da Kutlu Doğum heyecanı yaşandı. Etkinlikten bir gün önce öğrenciler ve öğretmenler tarafından okul bahçesine gülfidanı dikildi.  Önceki günlerde Anıtkaya Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen etkinliğe köy halkı yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve İGM üyesi Ahmet Kocakulak’da katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik çeşitli skeç ve oratoryo gösterirliyle devam etti.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Sıra “40 yaşındasın” adlı şiirin okunmasına geldi. Peygamber Efendimizi anlatan bu şiiri Abide Sağlam isimli öğrenci yorumladı. Sağlam, gönülden bir sesle bu şiiri seslendirirken gözyaşlarını tutamadı. Ağladı. Ağlamakla kalmadı, alanda bulunan pek çok vatandaşı da ağlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da bu öğrencinin yanına giderek tebrik etti. Etkinlik sonrasında vatandaşlara etli pilav, nohut ve helva ikramı yapıldı.

Abide Sağlam isimli öğrenci 40 yaşındasın adlı şiiri yorumlarken hem ağladı, hem ağlattı.

Abide Sağlam isimli öğrenci 40 yaşındasın adlı şiiri yorumlarken hem ağladı, hem ağlattı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın