2 SAATTE 30 BİN LİRA TOPARLANDI

 • Yazının Tarihi: 6 Mart 2018
 • Yazarın bu yazısı 460 defa okundu.
 • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Kimi arpasını, kimi buğdayını kimi de cebindeki harçlığını ortaya koydu. Anıtkaya Köy Halkı Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için sadece 2 saatte 30 bin liraya yakın para topladı. Toplanan paralar Köy Muhtarı Mehmet Soylu tarafından Mehmetçik Vakfı’na yatırıldı.

Anıtkaya köyü sakinleri TSK’nın Afrin’de yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla topladıkları yardımları nakde dönüştürerek Mehmetçik vakfına bağışladılar.  Anıtkaya Köyü Muhtarı Mehmet Soylu, topladıkları arpa, buğday, nohut gibi ürünleri paraya dönüştürerek, Mehmetçik Vakfının hesabına yatırdıklarını söyledi.

KISA SÜREDE TOPLADIK

Banka önünde konu ile ilgili bir açıklama yapan Muhtar Soylu, “Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşımız taşın altına elini koydu. Bu millet Türk’tü tarihte Türk’ü ve bu günde Türk. Daha sonrada ebediyete kadar Türk olarak yaşayacaktır. Bizim çorbada tuzumuz olsun diye Afrin’deki Mehmetçiklerimiz için 30 bin TL’ye yakın bir bağış topladık ve Mehmetçik Vakfına gönderdik. Köyümüzde 15 kişilik bir ekip kurarak kapı kapı doluşarak topladık. Vatandaşımızda gücünün yettiği kadar bağışta bulundular. Kısa bir sürede bu meblağı topladık. Vatandaşlarımız arpa, buğday, nohut ile sürüsündeki koyunu ve cebindeki harçlığından verdiler” dedi.

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

AK Parti Anıtkaya Köy Temsilcisi Metin İdis ise birliktelik mesajı verdi. İdis: “Biz Anıtkaya halkı olarak devletimizin, askerimizin yanındayız. Zor günlerden geçiyoruz. Gün birlik olma günü. Kenetlenme günü. Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için bizde elimizden geleni ortaya koymak istedik. Tüm köy halkına teşekkür ediyorum. ” dedi.

Konuşmaların ardından Muhtar Mehmet Soylu, Ziraat Bankası Kadınana Şubesi’nde Mehmetçik Vakfı hesabına toparlanan parayı yatırdı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Zeki zal
  6 Mart 2018 01:07

  Herkese selmlar

Bir Yorum Yazın